Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum MetallicaArt
 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Taa daa...KAZIK NA ŻYWO POWRACA!!!!!!

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
daub
Moderator Forum
daub


Liczba postów : 197
Age : 45
Location : Katowice
Registration date : 12/06/2008

Taa daa...KAZIK NA ŻYWO POWRACA!!!!!! Empty
PisanieTemat: Taa daa...KAZIK NA ŻYWO POWRACA!!!!!!   Taa daa...KAZIK NA ŻYWO POWRACA!!!!!! EmptySro Kwi 22, 2009 5:41 am

Ucieszyło się moje serce i otwory uszne słysząc, że KNŻ znów gra i to z Litzą !!!!
Czekam z utęsknieniem na jakiś LP


Luksus na ostro
Marcin Flint 06-04-2009, ostatnia aktualizacja 07-04-2009 20:24
Po pięciu latach wraca do gry koncertowy band, będący jednym ze źródeł legendy Kazika Staszewskiego. W przyszłym tygodniu w Palladium dwukrotnie wystąpi Kazik Na Żywo.


Gdy w 2004 r. Kazik Na Żywo grał pożegnalną trasę koncertową, słuchacze byli zgodni: artyści usuwają się w cień, będąc u szczytu sławy. Cóż bowiem z tego, że od wydania czwartej płyty – „Występ” – minęły wówczas dwa lata, zaś pochłonięty innymi projektami lider Kazik Staszewski nie był w stu procentach dyspozycyjny. Gdy muzycy stawali na scenie, jasne było, że lubią swoje towarzystwo, kochają razem grać i w żadnym wypadku nie zamierzają się oszczędzać. Ostrzy niczym podziwiane przez nich Rage Against The Machine zapracowali sobie na miano rodzimej koncertowej rewelacji.

Powrót wśród wątpliwości

Decyzja o reaktywacji grupy została ogłoszona w maju 2008 r. Kilka miesięcy później koncerty w Toruniu i Wrocławiu były już zakontraktowane, ale Kazik wciąż miał wątpliwości. Choć KNŻ wracał w oryginalnym składzie – z Litzą i Burzą przy gitarach, basistą Kwiatkiem oraz Tomaszem Goehsem za perkusją – głównodowodzący wcale nie był pewien, czy formacja „sprosta swojej legendzie”. Dawni sympatycy głośno powątpiewali zaś w inne niż materialne motywacje muzyków, zastanawiając się zarazem, czy zdrowotne komplikacje Staszewskiego i Friedricha nie odbiją się na bezkompromisowym, ultraintensywnym charakterze występów. Dziś już wszystko jest jasne. Wyprzedane miesiąc wcześniej koncerty były sukcesem. Zdaniem zarówno muzyków, jak i wiernych fanów.– KNŻ jeszcze tak nie brzmiał. Jesteśmy o parę lat dojrzalsi. Muzycznie i jako ludzie – przekonuje wyraźnie zadowolony Robert „Litza” Friedrich. – Dawno nie grałem rockowych koncertów. Teraz przypomniałem sobie, jak bardzo to lubię.

– Panowie dobrze czują się na scenie. To widać, słychać i czuć. Są jak wino – im starsi, tym lepsi. A z „Litzy” wychodzi prawdziwe sceniczne zwierzę – komplementuje Jarosław Ważny, puzonista Kultu i Większego Obciachu – punkowców rozgrzewających tłum przed KNŻ.

Mówi też, iż atmosfera okazała się tak dobra, że supporty potraktowano z większym zrozumieniem niż zwykle. Sam Kazik Staszewski był ukontentowany.– Jestem bardzo zadowolony. Chemia w zespole jest niemal wzorcowa i na te pierwsze dwa koncerty przyszło bardzo dużo ludzi – stwierdza rzeczowo.

Internetowe doniesienia po dolnośląskim show potwierdziły superlatywy. „Kazik szalał na scenie, riffy „Litzy” przecudowne. (...) Nie spodziewałem się, że po pięciu latach będzie tak fantastycznie” – pisał fan zespołu na nieoficjalnej stronie www.kaziknazywo.eu.

Sto lat i sto minut

Warszawiacy powinni więc przygotować się na ucztę. Kazik Na Żywo zagra 15 i 16 kwietnia dwa koncerty w klubie Palladium. Późniejszy termin wyprzedano na pniu, wcześniejszy wciąż jest w zasięgu żądnych muzyki. Za dodatkową zachętę niech posłuży fakt, że właśnie 15 kwietnia wypadają 41. urodziny „Litzy”. Gitarzysta żartem przyznaje, że zwykłe „Sto lat...” go nie usatysfakcjonuje i należy mu życzyć wieczności. W zamian zaoferuje z kolegami sto minut muzyki. Niektórzy narzekają, że to mało.– Więcej nie bylibyśmy w stanie. Wiem, że fani Kultu przyzwyczajeni są do trzygodzinnych koncertów, z tym, że my gramy szybciej, mocniej, bardziej treściwie – tłumaczy artysta. I podkreśla, że wolniejszych utworów w rodzaju „Taty Dilera” czy „Spalam się” jest naprawdę niewiele.

Szansę zobaczenia na żywo ekipy Staszewskiego należy wykorzystać z jeszcze jednego powodu: nie powtórzy się ona szybko. W decydującą fazę wchodzą bowiem prace nad nowym albumem Kultu – „Concentrazion Gigantica”, a to pochłonie Kazika. „Litzę” czeka zaś sporo grania z metalowo-folkowym 2Tm2,3 i Arką Noego.

Do napiętego harmonogramu dochodzi jeszcze specyficzne podejście artystów. – Chcę, by koncerty KNŻ były „towarem luksusowym”. Nie dość, że będzie ich mało, to nigdy nie będą darmówkami na rynkach miast – wyjaśnia Staszewski. – Piękna jest u nas improwizacja i niezależność. Nie mamy nad sobą decydentów, a przed sobą planów – mówi „Litza”.

Fani mogą więc liczyć w najbliższym czasie na jeszcze tylko dwa koncerty. Kazik Na Żywo wystąpi w łódzkim klubie Dekompresja 30 kwietnia i podczas lipcowego festiwalu w Jarocinie. Tam scenę podzieli m.in. z Myslovitz i Acid Drinkers oraz sławami z importu – I AM X i New Model Army.

KNŻ – Palladium, ul. Złota 9 15.04, godz. 18.30, 16.04, godz. 17.30 (koncert wyprzedany) bilety 49 – 55 zł, rezerwacje: www.eventim.pl, www.shortcut.pl.

Źródło: http://zw.com.pl/artykul/350968.html
Powrót do góry Go down
josie




Liczba postów : 121
Age : 32
Registration date : 27/01/2009

Taa daa...KAZIK NA ŻYWO POWRACA!!!!!! Empty
PisanieTemat: Re: Taa daa...KAZIK NA ŻYWO POWRACA!!!!!!   Taa daa...KAZIK NA ŻYWO POWRACA!!!!!! EmptySro Kwi 22, 2009 12:13 pm

!!!
najlepsza wiadomość,jaką mogłam dziś usłyszeć!Smile)))))
Powrót do góry Go down
Lilith Rose
Moderator Forum
Lilith Rose


Liczba postów : 1525
Age : 35
Location : Łódź
Registration date : 12/12/2007

Taa daa...KAZIK NA ŻYWO POWRACA!!!!!! Empty
PisanieTemat: Re: Taa daa...KAZIK NA ŻYWO POWRACA!!!!!!   Taa daa...KAZIK NA ŻYWO POWRACA!!!!!! EmptyWto Maj 26, 2009 7:44 pm

Kult, nie mój styl, ale chyle czoła za przeboje typu Baranek i Gdy nie ma dzieci...grali u nas na Juwenaliach w Łodzi, powiem tak- zmiażdżono mnie na pogo Smile ale jeśli chodzi o muzykę - nic szczególnego:)
Powrót do góry Go down
http://www.lastfm.pl/user/Lilith_Rose
daub
Moderator Forum
daub


Liczba postów : 197
Age : 45
Location : Katowice
Registration date : 12/06/2008

Taa daa...KAZIK NA ŻYWO POWRACA!!!!!! Empty
PisanieTemat: Re: Taa daa...KAZIK NA ŻYWO POWRACA!!!!!!   Taa daa...KAZIK NA ŻYWO POWRACA!!!!!! EmptyCzw Lip 23, 2009 7:26 am

Lilith Rose napisał:
Kult, nie mój styl, ale chyle czoła za przeboje typu Baranek i Gdy nie ma dzieci...grali u nas na Juwenaliach w Łodzi, powiem tak- zmiażdżono mnie na pogo Smile ale jeśli chodzi o muzykę - nic szczególnego:)

Wiesz..Kult a KNŻ to 2 różne zespoły!
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Taa daa...KAZIK NA ŻYWO POWRACA!!!!!! Empty
PisanieTemat: Re: Taa daa...KAZIK NA ŻYWO POWRACA!!!!!!   Taa daa...KAZIK NA ŻYWO POWRACA!!!!!! Empty

Powrót do góry Go down
 
Taa daa...KAZIK NA ŻYWO POWRACA!!!!!!
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Muzyka :: Inne zespoły-
Skocz do: