Forum MetallicaArt

IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ZalogujZaloguj  

Share | 

Pink Floyd

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Igor

Liczba postów : 1062
Registration date : 11/02/2008

PisanieTemat: Pink Floyd   Nie Maj 31, 2009 10:28 am

Co myślicie o Pink Floyd i ich twórczości? Moje ulubione albumy to... właściwie wszystkie! Smile Uwielbiam ich muzykę, szczególnie wieczorami i w czasie deszczu (tak jak teraz, w głośnikach leci mi album The Final Cut). Nie będzie to wielkie odkrycie z mej strony, ale są mistrzami wśród progresywno/psychodelicznych zespołów jeżeli chodzi o budowanie napięcia. Niekiedy ich twórczość wywołuje we mnie wręcz lęk. Zastanawiam się w tym momencie co napisać nt. tekstów czy manipulacji wyobraźnią ale... po prostu brak mi słów by opisać niesamowite wrażenia czerpane ze słuchania tej muzyki. Ona nie może być w drugim planie, słuchanie Floydów jako tło do pracy, nauki mija się kompletnie z celem. To musi wypełniać cały pierwszy plan a tło dla niej stanowi to co można wyłapać między wierszami gitar, sentyzatorów, perkusji, basu, efektów dźwiękowych i chórów. Magia, czysta magia zapisana w cyfrowym formacie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Lilith Rose
Moderator Forum

Liczba postów : 1525
Registration date : 12/12/2007

PisanieTemat: Re: Pink Floyd   Pon Cze 01, 2009 7:07 pm

Popieram Cię w pełni Igor, kiedyś nie zwracałam uwagi na zespoły tego typu, ale od jakiegoś czasu zaraziłam się ta muzyką od kolegi i sięgnęłam po Floydów...nie do opisania, ten nastrój o którym wspominałeś to chyba nieodłączna część tej muzyki... chociażby Wish You were here...nic dodać nic ująć...trochę melancholii, skupienia

Liczba postów : 7
Registration date : 07/09/2009

PisanieTemat: Re: Pink Floyd   Pon Wrz 07, 2009 7:04 pm

Pink Floyd... Pink Floyd to klasa sama w sobie. Przynajmniej dla mnie. Dark side of the moon, czy The Wall to albumy tak niesamowite, są skomponowane w taki sposób, że jestem kurwa pewny że za 50 lat ludzie , którzy usłyszą te albumy po raz pierwszy będą równie zdziwieny i jednocześnie zachwyceni co ludzie sprzed 20 lat.

PS: Moja mama kiedyś opowiadała że, jak wróciła kiedyś ze szkoły , Pink Floyd było słychać już pare metrów od klatki, weszła do domu , a tam jej ojciec leży uśmiechnięty na kanapie (wąskiej jak skurwysyn) i po prostu słucha "helikoptera".
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Mental

Liczba postów : 33
Registration date : 20/06/2010

PisanieTemat: Re: Pink Floyd   Nie Cze 20, 2010 8:59 pm

Koocham ich . ; dd
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Michał

Liczba postów : 541
Registration date : 24/02/2009

PisanieTemat: Re: Pink Floyd   Nie Cze 20, 2010 9:01 pm

Another Brick In The Wall to świetny kawałek. Czasami lubię sobie ich puścic ale to rzadnko Razz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Mental

Liczba postów : 33
Registration date : 20/06/2010

PisanieTemat: Re: Pink Floyd   Pon Cze 21, 2010 10:58 am

Michał napisał:
Another Brick In The Wall to świetny kawałek.

Popieram.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Pink Floyd   Today at 11:52 pm

Powrót do góry Go down

Pink Floyd
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1