Forum MetallicaArt

IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ZalogujZaloguj  

Share | 

Polski death, black metal

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Michał

Liczba postów : 541
Registration date : 24/02/2009

PisanieTemat: Polski death, black metal   Pon Sty 18, 2010 3:40 pm

Podawać swoich faworytów Razz
Moi ulubieńce:
- Vesania
- Behemoth
- Vader
- Lost Soul
- Azarath
- Decapitated
- Armagedon
I to mniej więcej tyle
Dołączę też swoją opinię o polskim "metalu szatana" Very Happy
Żeby określić potęgę polskiej muzyki "wybrańców" wystarczą dwa słowa: Behemoth i Vader a ostatnio szczególnie Behemoth po wydaniu świetnego Evangelion. Ale mamy też zespoły mniej znane a równie zajebiste wśród nich Decapitated i świętej pamięci Vitek. Chłopak mając przed sobą 2 tomy i kilka talerzy grał death metal na światowym poziomie. Warto też wspomniejć o Vesani, wykonują black metal ich ostatnia płyta "Distractive Killusions" w moim rankingu wskoczyła na miejsce "egzekwo" z Master Of Puppets Razz. Armagedon powstał w roku 1986, nagrał płytę Invisible Circle (+ kilka wydań demo) i zakończył działalność, lecz w 2009 roku uderzył w nas znakomitym "Death Then Nothing" i za kilka dni rusza w trasę. Lost Soul, zespół z Wrocławia, narazie znam tylko najnowszą płytę "Immerse In Infinity" i powiem że miażdży gnaty potęgą i brzmieniem, a Jacek Grecki swoją 7 strunówką tworzy piękne solówki. Zespół Azarath powstał z inicjatywy Inferno (pałkera Behemoth), grają brutal death metal z tematyką satanistyczną (to co lubię Twisted Evil ) podobno żednego kawałka nie nagrali na trzeźwo Laughing.
Czyli ugólniając mamy bardzo zajebistą scenę ciężkiego metalu, mamy się czym pochwalić chociaż sami polacy w dupie mają taką muzykę. Przykładem jest to że Decapitated wydaje płyty poza granicą bo w polsce im się nie opyla Razz Mam nadzieję że za 10 lat wymienione przeze mnie zespoły osiągną wielki suckces i tego im życzę.

Ewantulane literówki proszę omijać i nie zwracać na nie uwagi nie chce mi się sprawdzać tekstu Wink
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Phanto\M/

Liczba postów : 217
Registration date : 17/05/2009

PisanieTemat: Re: Polski death, black metal   Pon Sty 18, 2010 4:03 pm

Zdecydowanie jak juz slucham to tylko Behemotha , Vadera i oczywiscie mojego ulubionego zespolu pochodzenia death/black(wedlug wikipedii to viking metal) to norweski Einherjer -posluchajcie sobie kawalka "Crimson Rain" jest genialny ale trzeba kilka razy go przesluchac ;d
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Issues

Liczba postów : 170
Registration date : 29/02/2008

PisanieTemat: Re: Polski death, black metal   Pon Sty 18, 2010 4:53 pm

MASSEMORD! Posłuchajcie, dla mnie przezajebiste Very Happy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://www.metallica-zone.yoyo.pl
Michał

Liczba postów : 541
Registration date : 24/02/2009